Program Sorumlusundan

Program Sorumlusundan

 

 

Sevgili öğrenciler,

Başkent Üniversitesi Kazan Meslek Yüksekokulu Makine programı, nitelikli eleman ihtiyacı doğrultusunda 2019-2020 eğitim öğretim döneminde eğitim vermeye başlamıştır. Program, Makine ve Metal Teknolojileri  Bölümü altında faaliyet göstermekte olup öğrencilere makine teknolojisi  ile ilgili gerekli teorik ve pratik donanımı kazandıracak şekilde hazırlanmıştır. Öğrencilerin eğitim süreleri boyunca temel ve mesleki İngilizce eğitimi almaları sağlanarak, uluslararası ortamda kendilerini daha rahat ifade etmeleri beklenmektedir. Programdan mezun olan öğrenciler “Makine Teknikeri” unvanı almaktadır.

 

Mezun öğrencilerimiz, özel sektörde ve devlet kurumlarında çalışabildiği gibi kendi işini kurarak işveren olarak da çalışabilmektedir. Ayrıca lisans eğitimine devam etmek isteyen öğrencilerimiz DGS’ye  girmek suretiyle bir çok mühendislik alanına devam edebilmektedir

 

Makine Programı, sizlerin okulumuza gelmesi ile daha güçlü ve daha dinamik hale gelecektir. Sizler profesyonel öğretim elemanlarının desteği ile üniversite hayatının teorik bölümünü tamamlarken, okulumuz tarafından sizlere sunulan öğrenci toplulukları ve benzeri etkinlikler ile sosyal yönden kendinize artılar kazandırmış olacaksınız. Programı tamamladığınızda ticarete hakim, yabancı dili aktif olarak kullanabilen, sosyal ve teorik anlamda kendi kanıtlamış bireyler olarak programımızdan mezun olmanızı temenni ediyor, sizleri aramıza bekliyoruz.